Kasvatuksellisen urheilun ABC
Julkaistu: 12.05.2022 21.00

Kasvatuksellisen urheilun ABC

GREEN HOUSE -EFEKTI

Urheilun toimintaympäristö on jatkuvassa muutoksessa oleva ympäristö. Pieni erikoisseura menee helposti virran mukana ja on suurempien toimijoiden linjauksille ja vaikutuksille helposti avoin. On vaikea toimia alueella, jossa useita ristikkäisiä vaikutusvirtauksia vaikuttaa seuran arkeen.

Kasvihuoneessa on tasainen, optimoitu kasvuympäristö kasvihuoneen kasveille. Ilman kosteus, lämpötila sekä muut kasvuun positiivisesti vaikuttavat asiat on vakioitu. Vaikka ulkopuolella olisi pakkasasteita, säilyy kasvihuoneessa toiminta tasaisena. Onko tämä toiminta-ajatus (Greenhouse effect) mahdollista rakentaa niin salibandyseuran henkilöiden kuin harjoitteluympäristön ympärille niin, että tämä kattaisi pelaajat, vanhemmat, toimihenkilöt, valmentajat ja harjoitteluympäristön niin, että muutoksiin pystyisivät vaikuttamaan seuran sisäiset asiat enemmän kuin ulkoiset asiat.

Seuran uusimmat

Floorball Club Northern STARS, Espoo Finland // #onlypositivevibes


Contact us: heidi@northernstars.fi / toimisto@northernstars.fi